حکم اعدام آیت الله نمر النمر صادر شد

IMG14030851

 

شیخ نمر النمر در ژوئیه ۲۰۱۲ در پی حمایت از اعتراضات گسترده‌ بازداشت شد.

یک قاضی سعودی روز چهارشنبه آیت‌الله شیخ نمر باقر النمر روحانی شیعه در این کشور را به اعدام محکوم کرد. محمد النمر برادر شیخ نمر تأکید کردند که این حکم از سوی دادگاه کیفری علیه ایشان صادر شده است.

th

سال گذشته یک دادستان اعلام کرد شیخ نمر به «کمک به تروریست‌ها» و «محاربه با خدا» محکوم شده است که مجازات مرگ در پی دارد. حکم اعدام شیخ نمر در حالی صادر شده که ماه گذشته دادگاه رژیم سعودی پس از ۸۰۰ روز زندان و ۱۱ جلسه محاکمه شیخ نمر را به ۱۷ سال زندان و ممانعت از سفر به مدت ۱۷ سال و همچنین پرداخت غرامت ۱۰۰ هزار ریال سعودی محکوم کرده بود. خبری که بلافاصله از سوی برادر آیت الله نمر تکذیب شد.

 

از دیگر اتهاماتی که رژیم سعودی این روحانی بزرگ شیعی به خاطر آن محاکمه شده است تشویق مردم به شورش علیه رژیم آل‌سعود عنوان شده است. بازداشت این روحانی شیعه در دو سال پیش سبب بروز اعتراضات خشونت آمیزی در عربستان سعودی شده بود.

 

 

شیخ نمر النمر در ژوئیه ۲۰۱۲ در پی حمایت از اعتراضات گسترده‌ای که در فوریه ۲۰۱۱ در قطیف در شرق عربستان سعودی – منطقه‌ای شیعه نشین – رخ داد، بازداشت شد.

شماری زیادی از شخصیت‌های سیاسی و دینی از جمله آیت‌الله العظمی سیستانی خواستار آزادی آیت‌الله نمر شده و درباره هرگونه آسیب رسیدن به وی به رژیم سعودی هشدار داده‌اند.

 

ابنا

مطالب پیشنهادی به شما

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.
فیلدهای اجباری با علامت * مشخص شده اند.

*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تماس با ما | RSS | آپلود سنتر نکته نيوز | نقشه سايت

تمامي حقوق براي پايگاه اطلاع رساني نکته نيوز محفوظ ميباشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است