Hamas ve İslâmî Cihad, Özerk Yönetim’in İntifada karşısındaki tutumunu kınadı


Hamas ve İslâmî Cihad, Özerk Yönetim’in İntifada karşısındaki tutumunu kınadı

( ۰ Votes ) 

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas) ve İslâmî Cihad Hareketi, Özerk Yönetim’in siyonist işgal rejimiyle güvenlik işbirliğine devam ederek Kudüs İntifadası karşısında izlediği tutumu ve devam eden tutuklamalarını kınadı.

 

grey Hamas ve İslâmî Cihad, Özerk Yönetim’in İntifada karşısındaki tutumunu kınadı 

Hamas ve İslâmî Cihad, bu konudaki açıklamalarını bugün (29 Aralık Salı) Gazze şehrinde düzenledikleri ve uzun süre devam eden, muhtelif konuların birlikte ele alındığı ortak istişare toplantısından sonra yaptılar.

 

Hamas ve İslâmî Cihad’ın bugünkü ortak istişare toplantısında ele alınan konuların başında Kudüs İntifadası’na destek, Refah sınır kapısının açılması ve Gazze’de yaşanan elektrik krizi yer alıyordu.

 

İstişare toplantısının ardından düzenlenen basın toplantısında Hamas adına açıklama yapan Tahir En-Nunu, Gazze’de düzenlenen istişare toplantısına her iki hareketin de önde gelen siyasi liderlerinin katıldığını ve katılanların Kudüs İntifadası’nın desteklenmesi, işgal rejimiyle güvenlik işbirliğine ve Batı Yaka’da intifadaya destek verenlerin Özerk Yönetim tarafından tutuklanmasına veya ifadeye çağrılmasına tepki gösterilmesi konusunda ortak fikirler beyan ettiklerini vurguladı.

Nunu, geçtiğimiz Cuma günü Batı Yaka’nın Ramallah şehri yakınlarında Beyti İl yahudi yerleşim merkezine doğru düzenlenen yürüyüşe Özerk Yönetim güvenlik görevlilerinin sivil kıyafetlerle müdahale etmeleri ve ardından vuku bulan göstericilerin engellenmesi, kendilerine karşı şiddet uygulanması ve bazılarının tutuklanması olaylarını kınadıklarını dile getirdi.

Share this post

Görüş ve önerilerinizi ekleyinizgrey Hamas ve İslâmî Cihad, Özerk Yönetim’in İntifada karşısındaki tutumunu kınadı
serinletme


sharethis Hamas ve İslâmî Cihad, Özerk Yönetim’in İntifada karşısındaki tutumunu kınadı

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.
فیلدهای اجباری با علامت * مشخص شده اند.

*


× هفت = 21

تمامي حقوق براي پیاگاه اطرلاع رسانی اسلام14 محفوظ ميباشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است