İmam Ali Hamaney: İlahi intikam eli Şeyh Nemr’i şehid edenlerin yakasına yapışacaktır

İmam Ali Hamaney, mümin ve mazlum din alimi Şeyh Nemr’in şehid edilmesi olayında Suudi Arabistan rejiminin cinayetini şiddetle kınadı.

grey İmam Ali Hamaney: İlahi intikam eli Şeyh Nemr’i şehid edenlerin yakasına yapışacaktır

grey İmam Ali Hamaney: İlahi intikam eli Şeyh Nemr’i şehid edenlerin yakasına yapışacaktır


Bugün sabahki Fıkıh dersinde konuşan İmam Ali Hamaney, dünya kamuoyunun Suudi rijimi ele başlarının bu son cinayeti ve Yemen ve Bahreyn’deki benzer cinayetlerine gereken ilgili göstermesi gerektiğini bildirerek, bu mazlum şehidden haksızca dökülen kanının kuşkusuz hızla etkisini göstereceğini ve ilahi intikam elinin Suudi siyaset adamlarının yakasına yapışacağını bildirdi.

“Bu mazlum din alimi halkı silahlı eyleme teşvik etmediği gibi, gizlice komplo girişiminde de bulunmuyordu. Onun tek yaptığı şey dini gayretinden kaynaklanan aleni olarak eleştirmek ve Emri Bil Maruf ve Nahyi Anil Münker görevini yerine getirmekti” ifadesini kullanan İmam Ali Hamaney, Şeyh Nemr’in şehid edilmesi ve kanının haksızca akıtılmasının Suudi rejiminin fahiş siyasi hatalarından olduğunu belirtti ve Allah Taala’nın masum birinin kanından geçmeyeceğini ve çok kısa bir zaman içinde Suudi rejimi siyaset adamlarının yakasına yapışacağını söyledi.

Sözde insan hakları ve demokrasi savunucularının Suudilerin bu cinayetleri karşısındaki sessizliğini de kınayan İmam Ali Hamaney, İslam dünyası ve tüm dünyanın bu olay karşısında sorumluluk hissetmeleri gerektiğini söyledi.

İmam Ali Hamaney konuşmasının bir başka bölümünde ise Bahreyn halkının Suudi askerlerce işkence ve zulüm edilmesi, onların evleri ve camilerinin tahrip edilmesi, ayrıca Yemen halkının 10 ayı aşkın bir süredir bombardman edilmesinin Suudi rejiminin diğer cinayetlerinden olduğunu hatırlatarak, gerçekten de insan hakları ve adalete bağlı olan kimselerin bu meseleleri takip etmeleri ve sorumsuzluk içinde olmamaları gerektiğini söyledi.

İmam Ali Hamaney, kuşkusuz şehid Şeyh Bakır en-Nemr’in Allah’ın özel lütfuna mahzar olacağını ve Allah’ın intikam elinin ona zulmeden zalimin yakasına yapışacağını bildirdi.

sharethis İmam Ali Hamaney: İlahi intikam eli Şeyh Nemr’i şehid edenlerin yakasına yapışacaktır

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.
فیلدهای اجباری با علامت * مشخص شده اند.

*


3 × = بیست چهار

تمامي حقوق براي پیاگاه اطرلاع رسانی اسلام14 محفوظ ميباشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است