Suriye’nin Süveyda kentinde mühimmat yüklü araç yakalandı

Suriye Güvenlik birimleri Süveyda kırsalının batısında yerel halkın işbirliği ile teröristlere ait silah ve mühimmat yüklü bir araç yakaladı.

grey Suriye’nin Süveyda kentinde mühimmat yüklü araç yakalandı

grey Suriye’nin Süveyda kentinde mühimmat yüklü araç yakalandı


Süveyda Valiliğinde yetkili bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada güvenlik birimlerinin yerel halkın verdiği bilgiler üzerine başlattıkları soruşturma ve takip operasyonu ardından Süveyda kırsalının batısında büyük miktarda silah ve mühimmat yüklü bir aracı çevirdiklerini ifade etti. Kaynak cephane yüklü aracın Dera kırsalının doğusunda İsrail’den destek alan tekfirci ve hain teröristlerin istikametinde seyir ederken yakalandığını söyledi.

Aynı kaynak ele geçirilen silah ve mühimmat arasında İsrail yapımı ۷ anti zırh roketatarın yanı sıra onlara ait 62 roket, muhtelif tür 128 adet RPG roketi, 120 mm kalibreli 43 adet havan roketi, 82 mm kalibreli 42 adet havan roketi, 23 mm kalibreli makineli silah içinde 100 bin merminin bulunduğunu açıkladı.

Bu arada güvenlik birimleri 20 Ocakta Dera kırsalının doğusundan Suriye Badiyesi bölgesindeki teröristlere giden büyük miktarda ağır ve hafif silah sevkiyatını çökertmişlerdi.

sharethis Suriye’nin Süveyda kentinde mühimmat yüklü araç yakalandı

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.
فیلدهای اجباری با علامت * مشخص شده اند.

*


6 − = چهار

تمامي حقوق براي پیاگاه اطرلاع رسانی اسلام14 محفوظ ميباشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است