İran, Suudi rejimine silah satışının yasaklanması için çalışıyor

İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Üyesi, Avrupa ülkelerinin Arabistan’a silah satmaması için İran’ın sürdürdüğü lobi çalışmalarının sonuç verdiğini bildirdi.

grey İran, Suudi rejimine silah satışının yasaklanması için çalışıyor

grey İran, Suudi rejimine silah satışının yasaklanması için çalışıyor

 

Meclis haber ajansına açıklamada bulunan İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Üyesi Avez Haydarpur, Arabistan’a silah satılmasının yasaklanmasıyla ilgili AB’nin tasarısına değinerek, Suudi rejiminin batı silahlarını satın alarak Yemen, Suriye ve Irak’ta insanları katliam ettiğini bildirdi.

Suudilerin bu silahlarla gerçekte terör örgütlerine destek verdiğini belirten Haydarpur, İran’ın AB ve BM’den Arabistan’a silah satışının yasaklanmasını gündemlerine almalarını ve bu konuda beklenen adımı atmalarını istediğini söyledi.

İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Üyesi, AB’nin Suudi rejimine silah satılması tasarısını kabul etmesi temennisinde bulundu.

Diğer yandan İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonunun bir diğer üyesi Seyyid Hüseyin Nakavi Hüseyni de uluslararası topluluğa çağrıda bulunarak, Arabistan’ın bölgeyi daha fazla kana bulamasına engel olunmasını istedi.

sharethis İran, Suudi rejimine silah satışının yasaklanması için çalışıyor

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.
فیلدهای اجباری با علامت * مشخص شده اند.

*


هشت × = 24

تمامي حقوق براي پیاگاه اطرلاع رسانی اسلام14 محفوظ ميباشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است