Yemen Hizbullahı, Arap Birliği’nin Lübnan Hizbullah’ı aleyhindeki kararına epki gösterdi

Yemen Ensarullah Hareketi, Arap Birliği ülkeleri dışişleri bakanları konseyinin Lübnan Hizbullah hareketi aleyhindeki kararının, siyonist İsrail rejimi ve bölgedeki cinayet terör örgütlerine bedava hizmet olduğunu bildirdi.

grey Yemen Hizbullahı, Arap Birliği’nin Lübnan Hizbullah’ı aleyhindeki kararına epki gösterdi

grey Yemen Hizbullahı, Arap Birliği’nin Lübnan Hizbullah’ı aleyhindeki kararına epki gösterdiEl-Ahd internet sitesinin bildirdiğine göre Yemen Ensarullah Hareketi Siyasi konseyi dün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Amerikancı, siyonist İsrail rejimi ve Suudi hanedanının saldırılarına karşı koymak için Lübnan Hizbullah Hareketi ile dayanışma içinde olduğunu bildirdi.

Lübnan Hizbullah’ının Yemen halkına ve direnişine verdiği destekten dolayı teşekkürlerini de bildiren Yemen Ensarullah Hareketi, Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’a hitaben, Yemen halkının Hizbullah’ın hizmetlerini ve kendilerine verdiği desteği asla unutmayacaklarını bildirdi.

Arap ülkeleri dışişleri bakanları konseyi dün 33. oturumunda Lübnan Halk Direniş Hareketi Hizbullah’ı terörist ilan ederek, bu hareketin, tekfiri-siyonist terör örgütlerine karşı mücadelesini korkunç girişim olarak açıklamış ve kınamıştı.

sharethis Yemen Hizbullahı, Arap Birliği’nin Lübnan Hizbullah’ı aleyhindeki kararına epki gösterdi

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.
فیلدهای اجباری با علامت * مشخص شده اند.

*


8 × = چهل

تمامي حقوق براي پیاگاه اطرلاع رسانی اسلام14 محفوظ ميباشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است